Wyświetlanie 1–24 z 34 wyników

Ostatnio oglądane

Etykiety ADR

Nalepki ostrzegawcze ADR powinny być umieszczone na tle o kontrastującym kolorze lub otoczone linią przerywaną lub ciągłą. Linia ta nie jest wymagana w przypadku, gdy nalepka ostrzegawcza umieszczona jest na podłożu o kontrastowym kolorze.

Nalepka powinna mieć kształt kwadratu ustawionego pod kątem 45° (kształt rombu). Minimalne wymiary powinny wynosić 100 × 100 mm, a minimalna szerokość linii obrzeża wewnątrz nalepki tworzącej kontur rombu powinna wynosić 2 mm. Linia wewnątrz nalepki powinna przebiegać równoległe do krawędzi nalepki, a odległość od zewnętrznej części tej linii do krawędzi nalepki powinna wynosić 5 mm. W górnej połowie nalepki linia ta powinna mieć taki sam kolor jak symbol, a w dolnej połowie nalepki powinna mieć taki sam kolor jak numer klasy lub podklasy w dolnym rogu.

Ze względu na wielkość sztuki przesyłki wymiary mogą zostać zmniejszone, pod warunkiem, że symbole i inne elementy nalepki pozostaną dobrze widoczne.

Wszystkie nalepki ostrzegawcze powinny być odporne na działanie warunków atmosferycznych, nie wykazując przy tym znaczącej utraty swojej funkcji. Symbole, tekst i numery powinny być dobrze widoczne i nieścieralne oraz powinny być naniesione kolorem czarnym na wszystkich nalepkach ostrzegawczych z pewnymi wyjątkami.

ADR (fr. L’ Accord européen relatif au transport international des marchandises Dangereuses par Route) – międzynarodowa konwencja dotycząca drogowego przewozu towarów i ładunków niebezpiecznych, sporządzona w Genewie 30 września 1957 r. i podpisana pierwotnie przez 9 państw. Przepisy umowy ADR są nowelizowane w cyklu dwuletnim. W 2018 roku umowa obowiązywała w 50 krajach.

Od 2003 roku każde przedsiębiorstwo związane z transportem drogowym towarów niebezpiecznych (przewoźnik, firma odbierająca i wysyłająca towary niebezpieczne) zobowiązane jest do współpracy z doradcą ds. bezpieczeństwa („doradcą ADR”), którego zadaniem jest pomoc w realizacji wymagań nałożonych przez konwencję, sporządzanie obowiązkowych sprawozdań rocznych do wojewody, oraz wprowadzanie odpowiednich procedur i instrukcji bezpieczeństwa.

Zamówione produkty wysyłamy w przeciągu 1-2 dni (w przypadku gdy są dostępne na magazynie) lub do 10 dni (w przypadku towarów na zamówienie).
Dla zakupów powyżej 99 PLN oferujemy darmową wysyłkę kurierem UPS.

kurier UPS
14,99 PLN
kurier UPS pobranie
24,99 PLN
paczkomaty InPost
12,99 PLN
bezpłatna dostawa
dla zakupów powyżej 99 PLN